v f
Archívum

Archívum

A Nemzeti Színházból áthozott előadások

Budapest Orfeum
Kornis Mihály: Halleluja
Carlo Goldoni: Két úr szolgája
Füst Milán: Boldogtalanok
Carlo Goldoni: Mirandolina
Euripidész: Oresztész
Mrožek: Emigránsok

1982/1983

Anton Pavlovics Csehov: A manó
Raymond Queneau: Stílusgyakorlatok
Alexandre Dumas-Várady Szabolcs: A három testőr
William Shakespeare: Ahogy tetszik
Harold Pinter: Hazatérés
két bagatell - Schwajda György: A szent család; Ladislav Smocek: Dr. Burke különös délutánja

1983/84

Spiró György: Az imposztor
Moliére: Tudós nők 
John Ford: Kár, hogy kurva
Bereményi Géza-Cseh Tamás: Jóslat
Mihail Bulgakov: Menekülés
Carlo Gozzi: A szarvaskirály

1984/85

Alfred Jarry: Übü király 
Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij-Forgách András: A játékos 
Harold Pinter: Afféle Alaszka; Az utolsó pohár
Heinrich von Kleist: Amphytrion 
Luigi Pirandello: Az ember, az állat és az erény

1985/86

William Shakespeare: Coriolanus
Anton Pavlovics Csehov: Három nővér
Ivan Kusan: Galócza
Csengey Dénes-Cseh Tamás: Mélyrepülés

1986/87

Spiró György: Csirkefej
Pierre Corneille: L'Illusion Comique
Füst Milán: Catullus 
Ljudmila Petrusevszkaja: Három lány kékben

1987/88

August Strindberg: Az apa
Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A revizor
Elias Canetti: Esküvő

1988/89

Moliere: A mizantróp 
Eugene Ionesco: Haldoklik a király 
William Shakespeare: Vízkereszt
Mihail Bulgakov: Kutyaszív
Cseh Tamás-Bereményi Géza: A 100. éjszaka

1989/90

Spiró György: Csirkefej (felújítás) 
Frank Wedekind: Lulu 
Anton Pavlovics Csehov: Platonov 

1990/91

Bertolt Brecht: Turandot 
Ramón del Valle-Inclán: Lárifári hadnagy felszarvazása 
David Hare: A titkos elragadtatás 
Cseh Tamás-Bereményi Géza: Új dalok

1991/92

Katona József Színház
Sean O'Casey: A kezdet vége 
Jean-Claude Grumberg: Szabad zóna 
Bernard-Maria Koltes: Roberto Zucco 
Cseh Tamás-Bereményi Géza: Nyugati pályaudvar

Kamra
William Shakespeare: Hamlet 
Halász Péter: A kínai 
Heinrich Böll-Bereményi Géza: Katharina Blum elvesztett tisztessége

1992/93

Katona József Színház
Carlo Goldoni: Az új lakás
Ödön von Horváth: Hit, remény, szeretet
Milan Kundera: Jakab meg a gazdája

Kamra
Németh Ákos: Müller táncosai 
Kárpáti Péter: Akárki
William Shakespeare: Hamlet (felújítás) 
Halász Péter: Önbizalom

1993/94

Katona József Színház
Brian Friel: Pogánytánc
William Shakespeare: Julius Caesar 
Esterházy Péter: "Kelj föl, te szemét..." 
Bereményi Géza-Cseh Tamás-Másik János: Levél nővéremnek 2.
Luigi Pirandello: Ma este improvizálunk 

Kamra
Georg Büchner: Danton halála
Úrnő 
Tom Stoppard: Rosencrantz és Guildenstern halott
Az Író Színháza - Kornis Mihály, Esterházy Péter, Petri György, Tandori Dezső

1994/95

Katona József Színház
William Shakespeare: Szentivánéji álom
Moliere: A fösvény
Victor Hugo-Jeles András: A nevető ember

Kamra
Halász Péter: Hatalom, pénz, hírnév, szépség, szeretet
Georges Feydeau: A barátom barátnője
Az Író Színháza - Tandori Dezső, Esterházy Péter, Kornis Mihály, Várady Szabolcs, Nádasdy Ádám, Kertész Imre

1995/96

Katona József Színház
Anton Pavlovics Csehov: Cseresznyéskert 
Bartók-est (Két portré - A csodálatos mandarin) 
John Arden: Élnek, mint a disznók
Venyegyikt Jerofejev: Walpurgis-éj, avagy a kővendég léptei

Kamra
Parti Nagy Lajos: Mauzóleum
Odüsszeusz: egy állomás
Once upon a time
Csak beljebb, Jancsikám!
Halász Péter: Pillanatragasztó 
Werner Schwab: Elnöknők

1996/97

Katona József Színház
William Shakespeare: Szeget szeggel
Brecht-Weill-Csákányi-est
A sárga tapéta
Heinrich von Kleist: Az eltört korsó
Yasmina Reza: "MŰVÉSZET"
Alex Koenigsmark: Agyő, kedvesem!

Kamra
Friedrich Dürrenmatt: A csendestárs
Csalog Zsolt: Csendet akarok
Gábor Andor: Mit ültök a kávéházban?
Várakozás
Garaczi László: Prédales
Az Író Színháza - Darvasi László, Garaczi László, Kertész Imre,
Kukorelly Endre, Parti-Nagy Lajos, Spiró György, Tandori Dezső, Márton László

1997/98

Katona József Színház
Witold Gombrovicz: Yvonne, burgundi hercegnő 
Hommage a Mary Wigman - Egy faun délutánja 
Örkény István: Kulcskeresők 
Tom Stoppard: Árkádia

Kamra
Gerhart Hauptmann: Henschel fuvaros
Ladislav Klíma: Alulról az Ibolyát! 
Kiss Csaba: Kisvárosi Lady Macbeth
Jeles András: Szenvedéstörténet 
Sáry László: Tyukodi pajtás
Az Író Színháza - Szirtes Ádám, Parti Nagy Lajos, Nádasdy Ádám, Darvasi László, Kornis Mihály

1998/99

Katona József Színház
Ion Luca Caragiale: Az elveszett levél 
Tankred Dorst: Paul úr
Hans Fallada: Mi lesz veled, emberke? 

Kamra
Bertolt Brecht: BAAL
Egressy Zoltán: Portugál
Lőrinczy Attila: Balta a fejbe
Kabaré
William Shakespeare: Pericles, Tyrus hercege
Tasnádi István: Közellenség

1999/2000

Katona József Színház
William Shakespeare: A vihar
Hamvai Kornél: Hóhérok hava 
Federico García Lorca: Bernarda Alba háza 

Kamra
David Harrower: Kés a tyúkban
Viktor Szlavkin: Karikajáték (Cerceau)
Molnár Ferenc: Játék a kastélyban

2000/2001

Katona József Színház
Johann Nepomuk Nestroy: A talizmán
Moliere: Tartuffe
János vitéz
Bertolt Brecht-Kurt Weill: Koldusopera
Peter Handke: Az óra, amikor semmit nem tudtunk egymásról

Kamra
Thomas Bernhard: A színházcsináló
Botho Strauss: Kalldewey, Farce
Euripidész: Bakkhánsnők

2001/2002

Katona József Színház
Weöres Sándor: Szent György és a Sárkány
Henrik Ibsen: Hedda Gabler
Arthur Schnitzler: Távoli vidék

Kamra
DADAisták
Johann Wolfgang Goethe: Stella
Urs Widmer: Top Dogs

2002/2003


Katona József Színház
Getting Horny
Állatfarm
Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij: Az idióta
Heinrich von Kleist: A bosszú 

Kamra

Attack
Jon Fosse: Őszi álom
Theresia Walser: King Kong lányai

2003/2004


Katona József Színház
Vinnai András-Bodó Viktor: Motel
Spiró György: Koccanás 
Anton Pavlovics Csehov: Ivanov

Kamra
Véred íze
Bacchanália
Vaszilij Szigarjev: Fekete tej
Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde

Sufni
Esterházy Péter: A kékszakállú herceg csodálatos élete - Tar Sándor: Túlélési gyakorlatok
Lesz vigasz
Remek hang a futkosásban

2004/2005


Katona József Színház
Bertolt Brecht: Puntila úr és a szolgája, Matti 
Euripidész: Médeia
William Congreve: Így él a világ
Az Író Színháza - Nádas Péter

Kamra
Commedia dell'arte
Vinnai András-Bodó Viktor: Ledarálnakeltűntem
Petr Zelenka: Hétköznapi őrületek 
Weöres Sándor: Gilgames
Az Író Színháza - Kornis Mihály, Esterházy Péter, Nádasdy Ádám, Parti Nagy Lajos, Závada Pál, Darvasi László, Garaczi László

Sufni
Bikinivonal

2005/2006


Katona József Színház
William Shakespeare: Troilus és Cressida 
Roland Schimmelpfennig: Előtte-utána 
Papp András-Térey János: Kazamaták


Kamra
Forgách András: A kulcs
Kukorelly Endre: Élnek még ezek?
Turandot közfürdő

2006/2007


Katona József Színház
A nagy Sganarelle és Tsa
H. Ibsen: A vadkacsa
Carlo Goldoni: A karnevál utolsó éjszakája
Mi ez a hang? (Dzsessztetés)

Kamra
Thomas Bernhard: Pisztrángötös
Szophoklész: Trakhiszi nők

2007/2008


Katona József Színház
Playground 
Ödön von Horváth: Mit csinál a kongresszus?
William Shakespeare: Macbeth
Biljana Sbrljanovic: Sáskák

Kamra
A.I. Vvegyenszkij: Ivanovék karácsonya
Bernard Marie Koltes: A néger és a kutyák harca

Notóriusok sorozat
Az emberek veszedelmes közelségében
A rendőrfőnök jó fiú
Rendhagyó Záróra
Becses testüket se hanyagolják el! 
Halljátok végszavam, ártatlan vagyok!

2008/2009

Katona József Színház
Makszim Gorkij: Barbárok
Vinnai András: Vakond 
Bernard Shaw: A hős és a csokoládékatona

Kamra
Edward Bond: Kétezerhetvenhét 
Bozsik Yvette: Lány a kertben
Knut Hamsun: Éhség 

Notóriusok sorozat 
„rombolni nem, színházat építeni szívesen"

2009/2010

Katona József Színház
Ödön von Horváth: Mesél a bécsi erdő
Weöres Sándor: A kétfejű fenevad
Pierre de Marivaux: A szerelem diadala

Kamra
Leonyid Andrejev: Kutyakeringő
Pedro Calderón de la Barca: Az élet álom
Gyász

Sufni
Mennyekbe vágtató prolibusz.

2010/2011

Katona József Színház
Tersánszky J. Jenő-Grecsó Krisztián: Cigányok
Roland Schimmelpfennig: Golden Dragon
Moliere: A mizantróp
Gustave Flaubert-Forgách András: Dilettánsok

Kamra
Dorota Maslowska: Két lengyelül beszélő szegény román
Vlagyimir és Oleg Presznyakov: Cserenadrág
Csalog Zsolt: Csendet akarok (felújítás)
Nádas Péter: Szirénének
Torsten Buchsteiner: Nordost

Sufni
Meller-hadnagy
Platón: Szókratész védőbeszéde

2011/2012

Katona József Színház
Bessenyei György: A filozófus
Georg Büchner: Woyzeck
Makszim Gorkij: Kispolgárok
Musik, Musikk, Musique
Anamnesis

Kamra
Tadeusz Słobodzianek: A mi osztályunk
Parti Nagy Lajos: A hét asszonya
Darvasi László: Az utolsó tíz év, Bajor Gizi
Helmut Krausser: Bőrpofa - a VRRRRRÜMM láncfűrésszel
Kovács Dániel - Vinnai András: Virágos Magyarország
Áll a bál

Sufni
A Gondnokság - színházi sitcom
Lószúnyog
Hullám és gumikötél | Nők Szabó Lőrinc életében - Kiss Eszter felsorolásában

2012/2013

Katona József Színház
Parti Nagy Lajos: Pinokkió
Ion Luca Caragiale: Farsang
A nyaralás
Henrik Ibsen: A nép ellensége

Kamra
Thomas Bernhard: Heldenplatz
Eleje - Notóriusok 30.1.
Elmentek - Notóriusok 30.2
Elv-társak - Notóriusok 30.4
Kerékgyártó István: Rükverc
Marius von Mayenburg: Mártírok


Sufni
Mosonyi Alíz: Magyarmesék
Bagatell - gondolatok egy pincében
Dan Lungu: Egy komcsi nyanya vagyok!
Pianínó
David Greig: Szentivánéj

2013/2014

Katona József Színház
Ödön von Horváth: A végítélet napja
Illaberek
Fényevők
Samuel Beckett: Godot-ra várva

Kamra
Brestyánszki B.R.: Vörös
Caryll Churcill: Az iglic
Ahol a farkas is jó

Sufni
Üvegfal mögött
Samuel Beckett: Szép napok
A borbély

2014/2015

Katona József Színház
Joel Pommerat: A két Korea újraegyesítése
Brecht: Kurázsi mama és gyermekei
Goethe: Faust I-II.

Kamra
Peter Weiss: M/S
Mike Leigh: Abigail bulija
Vlagyimir Szorokin: Cukor Kreml
Sarkadi Imre: Oszlopos Simeon

Sufni
Fassbinder: Petra von Kant

2015/2016


Katona József Színház
Borbély Szilárd: Az Olaszliszkai
Anton Pavlovics Csehov: Sirály
A bajnok
William Shakespeare: Minden jó, ha vége jó

Kamra
Simon Stephens: Harper Regan
Sarkadi Imre: Oszlopos Simeon
Ivan Viripajev: Részegek
Shakespeare: Ahogy tetszik
Gotthold Ephraim Lessing: Emilia Galotti
Così fan tutte

Sufni
Ménes Attila: Bihari 

2016/2017


Katona József Színház 

Molière: A nők iskolája
Henrik Ibsen: Nóra - karácsony Helmeréknél
Martin McDonagh: Hóhérok
Puskin: Borisz Godunov

Kamra

Ferdinand von Schirach: Terror
Günter Grass: Bádogdob
Frances Ya-Chu Cowhig: A tökéletes boldogság világa
Bertolt Brecht: A kaukázusi krétakör

Sufni

Philip Löhle: Nem vagyunk mi barbárok
Duncan McMillan: Lélegezz

Koprodukció

Nyikolaj Vasziljevics Gogol: Egy őrült naplója
Az előadás a Katona József Színház, a FÜGE, MASZK Egyesület (Szeged) és az Orlai Produkciós Iroda együttműködésében jött létre. Az előadás a Jurányi Inkubátorházban látható.