Kovács Lehel


2006-ban végzett a Színház-és Filmművészeti Egyetemen Lukáts Andor és Jordán Tamás osztályában, ezután a Katona társulatához szerződött.

Jelenlegi szerepei a Katonában

Tadeusz Słobodzianek: A mi osztályunk - Jakob Katz
Ménes Attila: Bihari
Ferdinand von Schirach: Terror - Lars Koch, vádlott 
Günter Grass: Bádogdob 
Puskin: Borisz Godunov - Grigoríj, az önjelölt
Ascher Tamás Háromszéken 
Berlin, Alexanderplatz

Korábbi szerepei a Katonában

Papp-Térey: Kazamaták; Moliere-Vinnai-Bodó: A nagy Sganarelle és Tsa.; Az emberek veszedelmes közelségében; "A rendőrfőnök jó fiú"; Forgách: A kulcs - Fiú; "Halljátok végszavam: ártatlan vagyok!"; Vvegyenszkij: Ivanovék karácsonya; Shakespeare: Macbeth - Malcolm;  Vinnai: Vakond - Buck Mitchel, Gloria férje, "rombolni nem színházat építeni szívesen"; Szophoklész: Trakhiszi nők - Hüllosz; Gorkij: Barbárok - Drobjazgin; Ödön von Horváth: Mesél a bécsi erdő - Erich; Biljana Srbljanović: Sáskák - Alegra; Spiró: Koccanás - Rendőr; Weöres: A kétfejű fenevad - Bornemissza Ambrus deák; Nádas Péter: Szirénének; Gustave Flaubert - Forgách András: Dilettánsok - Adófelügyelő/Marcel, Vinnai-Bodó: Ledarálnakeltűntem, Eleje - Notóriusok; Gorkij: Kispolgárok - Siskin; Büchner-Waits: Woyzeck - Andres; Parti Nagy Lajos: Pinokkió - Tücsök, illemtanár; Brestyánszki B. R.: Vörös; Üvegfal mögött; Tersánszky J. Jenő - Grecsó Krisztián: Cigányok - Áskárá; Peter Weiss: M/S - Jean Paul Marat; Ahol a farkas is jó; Cukor Kreml; Kerékgyártó István: Rükverc - Bodó és egyéb szerepekben; William Shakespeare: Minden jó, ha vége jó - Bertram

Egyéb fontos színházi előadások

Újvilág - Mentőcsónak Egység - Füge Produkció

Filmjei

Drága örökösök (TV sorozat)
Nyitva (2018)
Valami Amerika 3.
Kincsem
Hajnali láz
Liza, a rókatündér
Munkaügyek (TV sorozat)
Aranyélet (TV sorozat 2015)
Kossuthkifli (TV sorozat)
Isteni műszak
Made in Hungaria
Intim fejlövés 
Pánik 
Off Hollywood
Bloody Mary
A masculinum felé
Na végre, itt a nyár!
A táska
Nem tűntem el - Richter Gedeon története

KovacsLehel WEB


Legközelebb játszik

A mi osztályunk
január 26., szombat
Bihari
január 27., vasárnap
Bádogdob
január 27., vasárnap
Ascher Tamás Háromszéken
február 9., szombat
Berlin, Alexanderplatz
február 10., vasárnap
Borisz Godunov
február 11., hétfő
január 26., szombatA mi osztályunkjanuár 27., vasárnapBiharijanuár 27., vasárnapBádogdobfebruár 9., szombatAscher Tamás Háromszékenfebruár 10., vasárnapBerlin, Alexanderplatzfebruár 11., hétfőBorisz Godunov


Díjai

  • Filmkritikusok Díja (2009)
  • Máthé Erzsi-díj (2011)
  • Prima Primissima, Junior Prima (2011)