Rajkai Zoltán


1993-ban végzett a Színművészeti Főiskolán Szirtes Tamás osztályában, majd a Katona József Színház társulatához szerződött. A Színházi Dolgozók Szakszervezete Szinkron Alapszervezetének elnöke.

Jelenlegi szerepei a Katonában

Słobodzianek: A mi osztályunk - Menachem
A bajnok
Ferdinand von Schirach: Terror - Christian Lauterbach
Philip Löhle: Nem vagyunk mi barbárok - Levente 
Brecht-Dessau: A kaukázusi krétakör 
Gogol: Háztűznéző - Kacskarjov
Ascher Tamás Háromszéken
Rozsdatemető 2.0 - Stádinger kőfaragó/Hábetler Józsi
A fehér szalag - Tanító
Bánk bán - Simon bán, Melinda bátyja (spanyol)
Poppea megkoronázása - Nero

Korábbi szerepei a Katonában

Németh: Müller táncosai - Horváth Feri; Hugo-Jeles: A nevető ember- Gwynplaine; Jarry: Übü király - Thorn orgrófja,hadsereg, matróz; Bozsik Yvette: Az estély; von Horváth: Hit, remény, szeretet - Boncsegéd, Dürenmatt: Csendestárs - Bill; Wedekind: Lulu - rendőrnyomozó; Henrich Böll:Katharina Blum elvesztett tisztessége - Ludvig Götten; Büchner: Danton halála - Hérault-S.; M. Kundera: Jakab meg a gazdája - szolga; Shakespeare: Julius Caesar - Messala; Boszorkányok; Pirandello: Ma este improvizálunk; Shakespeare: Szentivánéji álom - Lysander, Bozsik Yvette: Bartók-est; Arden: Élnek, mint a disznók - Col; Jerofejev: Walpurgis-éj - Kolja; Dürrenmatt: A csendestárs - Bill; Bozsik Yvette: Várakozás - K.; Koenigsmark: Agyő, kedvesem! - Laska; Gombrowicz: Yvonne, burgundi hercegnő - Ciprián; Shakespeare: Pericles, Tyrus hercege - Cleon/hal/kliens; Örkény: Kulcskeresők - Abodó; Bozsik Yvette: Egy faun délutánja; Caragiale: Az elveszett levél - Ionescu; Shakespeare: A vihar -Ferdinánd; Tasnádi: Közellenség - Kallheim, ügyvéd, sintér, Jünger ; Bozsik Yvette: János vitéz - barát; Handke: Az óra, amikor semmit nem tudtunk egymásról; Moliere: Tartuffe - Rendőrhadnagy; Kleist: Hamvai: Hóhérok hava - Hippo; A bosszú - Theistiner; Lőrinczy: Balta a fejbe - Buci; Állatfarm - Süvi, disznó; Dosztojevszkij: Az idióta - Radomszkij; Uray: Véred íze; Papp-Térey: Kazamaták; Moliere-Bodó:A nagy Sganarelle és Tsa.; Commedia dell'arte - Arlecchino; Az emberek veszedelmes közelségében; Forgách: A kulcs - Kálmán; "rombolni nem színházat építeni szívesen"; Gorkij: Barbárok - Dunya férje; Ibsen: A vadkacsa - Molvik, Balle; Csehov: Ivanov - Lvov; Lány, kertben - Keresztapa; Weöres: A kétfejű fenevad - Dzserzsis, janicsár aga; Részeg janicsár;Török fogoly; Nádas Péter: Szirénének; Gustave Flaubert-Forgách András: Dilettánsok - Doktor/Fodrász; Spiró: Koccanás - Segédmunkás, Ételszállító, Térítő, Tüntető, Turista; Vinnai-Bodó: Ledarálnakeltűntem, A Gondnokság; Parti Nagy Lajos: Pinokkió - Arlekínó, Susara; Ödön von Horváth: A végítélet napja - Csendőr; Virágos Magyarország - Hajmási B. Péter; Carlo Goldoni: A nyaralás - Don Mauro; Tersánszky J. Jenő - Grecsó Krisztián: Cigányok - Kukac úr; Peter Weiss: M/S - Coulmier; Borbély Szilárd: Az Olaszliszkai - Idegen turista, kezében kamera; Brecht-Dessau: Kurázsi mama és gyermekei; Illaberek; Cukor Kreml; William Shakespeare: Minden jó, ha vége jó  - Firenze hercege; Widmer: Top Dogs - Mark, Szuhovo-Kobliln: Az ügy - Zsivec

Egyéb fontos színházi előadások:

Müller táncosai - rendező (Kaposvár, Csiky Gergely Színház)
Chioggiai csetepaté (Magyar Színház)

RajkaiZoltan WEB
 

Legközelebb játszik

Bánk bán
szeptember 26., szombat
A bajnok
október 15., csütörtök
Terror
október 18., vasárnap
Bánk bán
október 21., szerda
Poppea megkoronázása
október 22., csütörtök
Terror
október 24., szombat
szeptember 26., szombatBánk bánoktóber 15., csütörtökA bajnokoktóber 18., vasárnapTerroroktóber 21., szerdaBánk bánoktóber 22., csütörtökPoppea megkoronázásaoktóber 24., szombatTerror

 

Filmjei

Becsúszó szerelem (2020 november) 
Alvilág (TV sorozat)
Lajkó - cigány az űrben
En Passant (TV)
Aranyélet (TV)
Zavarok (TV) 
Parkoló
Utolsó idők
Koccanás (TV)
Pánik
Tűzvonalban (TV)
Született lúzer (TV)
Overnight
Jelentem versben mesémet (TV)
Nincs mese
Marslakók számára
1/2Fél (Kisfilm)
Rosszfiúk
A Kormos Egyetem (TV)
Presszó
Shot by heart - Szívlövés (TV)
Phantom of the Opera
Kisváros (TV sorozat)
Szarajevó kávéház (TV)
Rózsa és Ibolya (TV film)
Szelídek (TV)
Szökés a nagy árvíz ideján (TV)
Angyalbőrben (TV) 

Díjai

UNICA festival (HR) 1/2Fél - Bronz díj (2001)
48.MAFSZ fesztivál 1/2Fél - Legjobb férfialakítás (2001.)
Vastaps-Díj Legjobb férfi mellékszereplő - Kulcs (2006)
PUKK Díj - Vadkacsa (2007)
Máthé Erzsi-díj (2017)