Pelsőczy Réka


1998-ban végzett a Színművészeti Főiskolán és a Katona társulatának tagja lett. Korábban a Ruszt József vezette Független Színpadon játszott. Diákszavazatok alapján neki ítélték a Legjobb Színésznő díját a főiskolán, 1997-ben. Sokoldalú művész, rendszeresen rendez, emellett fotózik is. 2007-ben Part címmel nyílt fotókiállítása a K.A.S. Galériában. 2017-ben Jászai Mari-díjjal ismerték el munkásságát.

Jelenlegi szerepei a Katonában

Słobodzianek: A mi osztályunk - Zocha
Petra von Kant - Petra von Kant
Ivan Viripajev: Részegek - Lora
Ménes Attila: Bihari 
Henrik Ibsen: Nóra-Karácsony Helmeréknél - Kristine
Brecht-Dessau: A kaukázusi krétakör
Kirkwood: Munkavégzés során nem biztonságos - Miranda
Bognár: Minden kombi cirkó, de nem minden cirkó bojler - Wágnerné 
Berlin, Alexanderplatz
Ürgék
Az ügy - Atujeva

Korábbi szerepei a Katonában

Csehov: Cseresznyéskert - Dunyasa; Koenigsmark: Agyő, kedvesem! - Sonka; Hauptmann: Henschel fuvaros - Franciska; Dorst: Paul úr - Lilo; Örkény: Kulcskeresők - Katinka; Brecht: Baal - Emilie; Shakespeare: Szeget szeggel - Titkárnő;  Garcia Lorca: Bernarda Alba háza - Martirio; Hamvai: Hóhérok hava - Több szerep; Botho Strauss: Kalldewey, farce - M; Handke: Az óra, amikor semmit nem tudtunk egymásról; Schnitzler: Távoli vidék - Erna von Wahl; Bernhard: A színházcsináló - Sarah; Weöres: Szent György és a Sárkány - Barbara; Walser: King Kong lányai - Mari; Dosztojevszkij: Az idióta  -Alekszandra; Uray: Véred íze; Brecht: Puntila úr és szolgája, Matti - Éva; Kukorelly: Élnek még ezek? - Nyuszi; Euripidész: Médeia - 2. nő; Congreve: Így él a világ - Ingo; Weöres: Gilgames; Papp-Térey: Kazamaták; Tóth: Bikinivonal; Zelenka: Hétköznapi őrületek; Moličre-Bodó: A nagy Sganarelle és tsa. - Bernadette; Trio Lignum  10+1; Forgách: A kulcs - Barátnő; Nestroy: A talizmán - Konstancia, komorna; Vvegyenszkij: Ivanovék karácsonya; Vinnai: Vakond - Dr Brown, a kórház igazgatónője; Goldoni: A karnevál utolsó éjszakája - Alba; Gorkij: Barbárok - Pritikina; Leonyid Andrejev: Kutyakeringő - Boldog Zsenya, Meller -hadnagy; Ödön von Horváth: Mesél a bécsi erdő - Bárónő; Srbljanovic: Sáskák - Nadezda; Csehov: Ivanov; Nádas Péter: Szirénének; Darvasi: Az utolsó tíz év, Bajor Gizi;Spiró: Koccanás - Kismama 1; Caryl Churchill: Az iglic - Az iglic; Thomas Bernhard: Heldenplatz - Anna; Ahol a farkas is jó; Johann Wolfgang von Goethe: Faust I-II. - Asszony, Lamia/Phorkyas II./Karvezető; Borbély Szilárd: Az Olaszliszkai - Ügyvéd; Illaberek; Kerékgyártó István: Rükverc - Kustyánné; Urs Widmer: Top Dogs - Vanda; Egressy: Portugál - Masni

Egyéb fontos színházi előadások, rendezések:

Élet.Történetek.hu - művészeti vezető (Orlai Produkció)
Álarcosbál - rendező (Budaörsi Latinovits Színház)
A hullaégető - rendező (Orlai Produkció)
Római vakáció - rendező (Orlai Produkció)
Bagoly és cica - rendező (Orlai Produkció)
Mindent Éváról - rendező (Orlai Produkció)
Egy fenékkel két lovat - rendező (Orlai Produkció)
Pecsenyehattyú és más mesék - rendező (Vaskakas Bábszínház)
Leányálom Kft. - rendező (Vaskakas Bábszínház)
Kicsi nyuszi hopp hopp - rendező  (dokuszínház)
Színikritikusok Díjátadó Gálája - rendező (Magyar Színház)
Szeret…lek: Hoppart - rendező (dokuszínház)
Kemping - rendező (Szabadkai Népszínház Magyar Társualta)
Fafeye, a tenger ész - rendező (Kolibri Színház)
Bikinivonal- rendező(Katona, Sufni)
Ibusár - rendező(Örkény István Színház)
Az öldöklő angyal - rendező (Petőfi Irodalmi Múzeum)
Add ide a rudadat, Dodó - rendező (TÁP Színház)
Kurátorok - rendező (TÁP Színház)
Musik, Musikk, Musique - rendező (Katona József Színház)

Filmjei


Alvilág (TV sorozat)
Szabadság - Különjárat (TV)
A rajzoló (TV)
Ivanovék karácsonya (TV)
Hangyatérkép
Koccanás 
Médeia (TV film)
9 és fél randi
S.O.S. szerelem!
Régimódi történet (TV film)
A harmadik fiú (TV film)
"4x100"
Csak szex és más semmi
Magyar szépség
Világszám!
Csocsó, avagy éljen május 1-je!
A Morel fiú
Portugál
Öld meg a másik kettőt! (TV film)
Látogató a végtelenből (TV film)
Hóhérok hava (TV film)
A talizmán (TV film)
Részlet (TV-film)
Pelsőczy Réka


Legközelebb játszik

Bihari
május 22., szerda
Szürke galamb
május 23., csütörtök
Ürgék
május 26., vasárnap
Ürgék
május 27., hétfő
Minden kombi cirkó, de nem minden cirkó bojler
május 28., kedd
Berlin, Alexanderplatz
május 29., szerda
május 22., szerdaBiharimájus 23., csütörtökSzürke galambmájus 26., vasárnapÜrgékmájus 27., hétfőÜrgékmájus 28., keddMinden kombi cirkó, de nem minden cirkó bojlermájus 29., szerdaBerlin, Alexanderplatz


Díjai

  • Legjobb női alakítás díja a Főiskolán (1997)
  • Vastaps Díj - Legjobb női epizódszereplő ( Martirio)(2000)
  • Vastaps különdíj- Színházcsináló (2001)
  • Vastaps-Díj legjobb női mellékszereplő (2003)
  • Vastaps különdíj a Bikinivonal megrendezéséért a Sufniban (2005)
  • Vastaps Díj - Legjobb női főszereplő - Sáskák (2008)
  • Pantalone-Díj - Kicsi nyuszi hopp hopp c. előadásért (2010)
  • Jászai Mari-díj (2017)