Rajkai Zoltán

katona2022 domolky WEB 3180

1993-ban végzett a Színművészeti Főiskolán Szirtes Tamás osztályában, majd a Katona József Színház társulatához szerződött. A Színházi Dolgozók Szakszervezete Szinkron Alapszervezetének elnöke.

Jelenlegi szerepei a Katonában

A bajnok
Nem vagyunk mi barbárok - Levente
A kaukázusi krétakör
Ascher Tamás Háromszéken
Lear király - Cornwall herceg
Mesteremberek - Karl
Főtitkárok - Gerő Ernő
Magányos emberek - Csaba
A politikusok
EMBTRAG

Korábbi szerepei a Katonában

Németh: Müller táncosai - Horváth Feri; Hugo-Jeles: A nevető ember- Gwynplaine; Jarry: Übü király - Thorn orgrófja,hadsereg, matróz; Bozsik Yvette: Az estély; von Horváth: Hit, remény, szeretet - Boncsegéd, Dürenmatt: Csendestárs - Bill; Wedekind: Lulu - rendőrnyomozó; Henrich Böll:Katharina Blum elvesztett tisztessége - Ludvig Götten; Büchner: Danton halála - Hérault-S.; M. Kundera: Jakab meg a gazdája - szolga; Shakespeare: Julius Caesar - Messala; Boszorkányok; Pirandello: Ma este improvizálunk; Shakespeare: Szentivánéji álom - Lysander, Bozsik Yvette: Bartók-est; Arden: Élnek, mint a disznók - Col; Jerofejev: Walpurgis-éj - Kolja; Dürrenmatt: A csendestárs - Bill; Bozsik Yvette: Várakozás - K.; Koenigsmark: Agyő, kedvesem! - Laska; Gombrowicz: Yvonne, burgundi hercegnő - Ciprián; Shakespeare: Pericles, Tyrus hercege - Cleon/hal/kliens; Örkény: Kulcskeresők - Abodó; Bozsik Yvette: Egy faun délutánja; Caragiale: Az elveszett levél - Ionescu; Shakespeare: A vihar -Ferdinánd; Tasnádi: Közellenség - Kallheim, ügyvéd, sintér, Jünger ; Bozsik Yvette: János vitéz - barát; Handke: Az óra, amikor semmit nem tudtunk egymásról; Moliere: Tartuffe - Rendőrhadnagy; Kleist: Hamvai: Hóhérok hava - Hippo; A bosszú - Theistiner; Lőrinczy: Balta a fejbe - Buci; Állatfarm - Süvi, disznó; Dosztojevszkij: Az idióta - Radomszkij; Uray: Véred íze; Papp-Térey: Kazamaták; Moliere-Bodó:A nagy Sganarelle és Tsa.; Commedia dell'arte - Arlecchino; Az emberek veszedelmes közelségében; Forgách: A kulcs - Kálmán; "rombolni nem színházat építeni szívesen"; Gorkij: Barbárok - Dunya férje; Ibsen: A vadkacsa - Molvik, Balle; Csehov: Ivanov - Lvov; Lány, kertben - Keresztapa; Weöres: A kétfejű fenevad - Dzserzsis, janicsár aga; Részeg janicsár;Török fogoly; Nádas Péter: Szirénének; Gustave Flaubert-Forgách András: Dilettánsok - Doktor/Fodrász; Spiró: Koccanás - Segédmunkás, Ételszállító, Térítő, Tüntető, Turista; Vinnai-Bodó: Ledarálnakeltűntem, A Gondnokság; Parti Nagy Lajos: Pinokkió - Arlekínó, Susara; Ödön von Horváth: A végítélet napja - Csendőr; Virágos Magyarország - Hajmási B. Péter; Carlo Goldoni: A nyaralás - Don Mauro; Tersánszky J. Jenő - Grecsó Krisztián: Cigányok - Kukac úr; Peter Weiss: M/S - Coulmier; Borbély Szilárd: Az Olaszliszkai - Idegen turista, kezében kamera; Brecht-Dessau: Kurázsi mama és gyermekei; Illaberek; Cukor Kreml; William Shakespeare: Minden jó, ha vége jó  - Firenze hercege; Widmer: Top Dogs - Mark, Szuhovo-Kobliln: Az ügy - Zsivec; Háztűznéző - Kacskarjov; A mi osztályunk - Menachem; A fehér szalag - Tanító; Poppea megkoronázása - Nero; Terror - Christian Lauterbach; Rozsdatemető 2.0 - Stádinger kőfaragó/Hábetler Józsi; Bánk bán - Simon bán, Melinda bátyja (spanyol); Moszkva-Peking Transzszimfónia

Egyéb fontos színházi előadások:

Müller táncosai - rendező (Kaposvár, Csiky Gergely Színház)
Chioggiai csetepaté (Magyar Színház) (rendező)
Picasso: Négy kislány (rendező)
Shakespeare: Tévedések vígjátéka (rendező)
Saint-Exupéry: A még kisebb herceg (rendező)
Rajkai Zoltán: Atomtömény (rendező)
Enyedi Éva: Palos Verdes, Kalifornia (rendező) (Csiky Gergely Színház-Kaposvár)

Legközelebb játszik

Mesteremberek

február 27., 19:00

Elfogyott

Nem vagyunk mi barbárok

március 1., 19:00

Elfogyott

A kaukázusi krétakör

március 3., 19:00

Elfogyott

A kaukázusi krétakör

március 4., 19:00

Elfogyott

Főtitkárok

március 7., 19:00

Elfogyott

Mesteremberek

március 9., 19:00

Elfogyott

A politikusok

március 10., 19:15

Elfogyott

Filmjei

Becsúszó szerelem (2020); A mi kis falunk (TV sorozat); Apatigris (TV sorozat); Mintaapák (TV sorozat); Alvilág (TV sorozat); Lajkó - cigány az űrben; En Passant (TV); Aranyélet (TV); Zavarok (TV); Parkoló; Utolsó idők; Koccanás (TV); Pánik; Tűzvonalban (TV); Született lúzer (TV); Overnight; Jelentem versben mesémet (TV); Nincs mese; Marslakók számára; 1/2Fél (Kisfilm); Rosszfiúk; A Kormos Egyetem (TV); Presszó; Shot by heart - Szívlövés (TV); Phantom of the Opera; Kisváros (TV sorozat); Szarajevó kávéház (TV); Rózsa és Ibolya (TV film); Szelídek (TV); Szökés a nagy árvíz ideján (TV); Angyalbőrben (TV) 

Díjai

UNICA festival (HR) 1/2Fél - Bronz díj (2001)
48.MAFSZ fesztivál 1/2Fél - Legjobb férfialakítás (2001.)
Vastaps-Díj Legjobb férfi mellékszereplő - Kulcs (2006)
PUKK Díj - Vadkacsa (2007)
Máthé Erzsi-díj (2017)
Az év férfi mellékszereplője - Szinkronünnep Díjátadó Gála (2021)